JEDEN KMEN

Současnou tvorbu hudební skupiny Jeden kmen lze popsat jako tribální hudbu s prvky folku, world music, elektroniky a ambientu, která je úzce navázaná na vlastní autorské texty a vizuální umění. Zprostředkovává posluchačům pestrou paletu příběhů, od těch s folklorními a mytologickými motivy až po fantaskní vyprávění.


Na počátku vzniku hudebního uskupení Jeden kmen, stál fotografický fantasy projekt mapující život skřetího kmene. K fotografické práci se později připojily další umělecké složky jako ilustrace, literární tvorba nebo právě vlastní hudba, které původní projekt doplňovaly. Toto tvůrčí období bylo postaveno do výstavy „Jeden kmen”, která se konala v roce 2017 v Muzeu města Brna na hradě Špilberku a byla podpořena stejnojmenným festivalem.

První album kapely s názvem „Mlha“ je tak organickou součástí původního projektu a zároveň funguje i jako soundtrack knihy „Příběh jednoho kmene”. 

Po uzavření této kapitoly se kapela věnuje další vlastní tvorbě, nezávislé na původním projektu.


Na podzim 2022 bylo vydáno druhé řadové album Basnj”, které je oproti prvnímu albu výrazně melodičtější a inspiruje se folklorem hudebně i samotným motivem alba. Toto album vypráví příběh o zajetí paní Zimy slunečními bratry a o krušné cestě za jejím vysvobozením. Samotná pohádka O Ztracené zimě”, která je předlohou tohoto alba, je stejně jako „Příběh jednoho kmene” autorským dílem Ctibora.

jeden kmen koncert

Hlavní sponzor

idpm
s-laskou-karel

Děkujeme za podporu

regata
bernards
kultura-doksy
liberecký-kraj
kudyznudy